Спортивний комплекс

Начальник спортивного комплексу

Новгородченко В.В.

майор служби цивільного захисту

Фахівець спортивного комплексу

——–

———— служби цивільного захисту

Спортивний комплекс було офіційно відкрито 16 лютого 2006 року, СК є структурним підрозділом Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ_України, і безпосередньо підпорядковується заступнику начальника інституту по службі. За час свого існування очільниками спортивного комплексу були:

Киба Олександр Миколайович, Озеран Сергій Анатолійович, Приходько Ігор Миколайович, Малярчик Владислав Петрович.

Спортивний комплекс є базою фізичної культури та спорту всього особового складу інституту, підвищення спортивного розвитку курсантів, студентів та постійного складу навчального закладу.

Територія СК знаходиться за адресою: м. Черкаси, вулиця Олексія Панченка, 13, і займає територію площею 4,5 гектара до складу спортивного комплексу входить: поле для міні футболу, спортивний манеж, та чотириповерхова адміністративна будівля розміром 140 м х15 м, в якій розміщуються 2 аудиторії, кафедра, гостьові кімнати,  адміністративно  службові та господарські приміщення.

Основним завданням СК є створення необхідних умов для: поліпшення фізичного розвитку, зміцнення здоров’я та підвищення стійкості організму до дії несприятливих факторів під час виконання професійних завдань всього особового складу інституту; проведення змагань згідно з планами ДСНС України, фізкультурного спортивного товариства «Динамо» та планами проведення спортивних заходів інституту; підготовки збірних команд Інституту до державних та міжнародних змагань з:

Пожежно-прикладний спорт

Щоб стати висококваліфікованим пожежним-рятувальником, необхідно оволодіти цією професією, загартувати себе фізично та морально. Робота вогнеборців пов’язана з важкими фізичними навантаженнями, підвищеними стресами, нерідкими моментами смертельної небезпеки. В тріскучі морози, коли бойовий одяг покривається кіркою льоду, чи в пекучу спеку, коли кабіни пожежних автомобілів розжарюються ще по дорозі до місця пожежі, пожежнику доводиться випробовувати на собі перепади тиску і температур. Саме тому сучасному вогнеборцю-рятувальнику необхідні знання, спеціальні навики і що не менш важливо здоров’я.

Фізична витривалість – важлива умова для роботи в екстремальних ситуаціях. Цьому як раз сприяє пожежно-прикладний спорт. Цей вид спорту по праву названий прикладним, оскільки його основне завдання – розвивати і закріпляти у пожежників навики та здібності, що сприяють боротьбі зі стихією. Не багато знайдеться видів спорту, де б з такою яскравістю і наочністю демонструвалася сутність професії, як в пожежно-прикладному спорті. В ньому вдало поєднуються, доповнюючи один одного: спритність і сила, сміливість і розрахунок, колективна злагодженість і індивідуальна майстерність. Спорт для вогнеборців став найважливішим засобом підвищення професійної підготовки.

Кульова стрільба

З 1998 року, коли майстер спорту з кульової стрільби Наталія Калашник очолила разом з Євгенієм Гаршиним секцію кульової стрільби, команда здобула багато славних перемог. Кілька раз збірна команда інституту, та її спортсмени ставали призерами Спартакіад серед вищих учбових закладів в системі МВС України. З 2000 року команда посилилася майстром спорту міжнародного класу Владиславом Голінком, який здобував нагороди різного ґатунку на обласних та республіканських змаганнях в стрільбі з бойової зброї. Сама Н. Калашник в 2006 та 2010 роках стала бронзовим призером Чемпіоната ФСТ «Динамо» серед збірних команд об’єднаних колективів фізичної культури правоохоронних органів та підрозділів рятувальних служб України, а в 2008 році переможницею цих змагань.

Пізніше до нашого учбового закладу прийшли молоді талановиті спортсмени: майстри спорту Вдовиченко Микола, Чепурна Наталка, Половинка Максим та Коміренко Максим, Шаріпова Дарія. Під час навчання в інституті та академії вони принесли багато медалей до скарбнички нашої команди: стали призерами молодіжної першості Європи в команді, а М.Коміренко та Д.Шаріпова – в особистому заліку, призерами чемпіонатів України та переможцями багатьох республіканських та міжнародних змагань, членами збірної команди України. За період навчання двоє із них: Коміренко М. та Чепурна Н. стали майстрами спорту України міжнародного класу. 2007 рік став «золотим для стрільців академії»- на 24 Універсіаді в Бангкоку, в Коміренко М. та Чепурна Н. здобули золоті медалі в особистому заліку , а М.Вдовиченко та знову, ж М.Коміренко здобули срібло в командному заліку.
В 2008 році, Д. Шаріпова в складі Національної олімпійської збірної команди України стала учасницею Олімпійських Ігор в Пекіні. В 2012 році в Олімпійських Іграх в Лондоні разом з Дарією Шаріповою приймав участь і студент академії Сергій Куліш.
На 27 Універсіаді в м. Казані, в 2013 році у вправі МГ-9 ст. лейтенант с.ц.з. Дарія Шаріпова стала бронзовою призеркою змагань в командному заліку. Команда стрільців Академії є переможницею першостей Облради «Динамо» та чемпіонатів МНС України.

Боротьба самбо

Самбо ( абревіатура ,утворена від словосполучення «самооборона без зброї» російською мовою «Самооборона без оружия») – вид спортивного єдиноборства ,а також комплексна система самооборони ,розроблена в СРСР на основі дзюдо і доповнена елементами з багатьох інших видів єдиноборств.
Самбо підрозділяється на два види: самбо спортивне і самбо бойове.
Заснований цей вид спорту в 1930-ті роки.
Засновники: А.А.Харлампієв, В.С.Ощепкін, В.А.Спиридонов .

З 1972 р. проводяться міжнародні змагання з боротьби самбо. Самбо культивується в більш ніж 70 країнах світу.
У 1981 році Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) визнав боротьбу самбо олімпійським видом спорту, але в програму Олімпіад цей вид боротьби досі жодного разу не був включений.
Команда Академії пожежної безпеки має команду по боротьбі самбо, яка приймає участь в змаганнях різного характеру.
Академічна команда являється не одноразовим чемпіоном Черкаської області серед силових структур області та ФСТ «Динамо».
Деякі спортсмени команди входять до збірної команди відомства, де захищають і відстоюють її честь.

Курсанти 4-го курсу Іванов В.С. і Орел Є.Ю. являються багато разовими чемпіонами і призерами обласних змагань з боротьби дзюдо,самбо,бойового самбо і панкратіону. Входять до складу збірної області і відстоюють її честь на різноманітних змаганнях.

Легкоатлетичний крос та офіцерське триборство

Збірна команда Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля з легкоатлетичного кросу та офіцерського триборства представляє навчальний заклад на змаганнях різного рівня в Україні та за її межами. Комплектується збірна вихованцями профільної секції, яка наразі налічує 17 спортсменів, підтвердженням високої майстерності котрих є постійні перемоги та призові місця команди академії в Спартакіадах ФСТ «Динамо» та МНС України. Випускники навчального закладу, які пройшли школу цієї команди, продовжують свій спортивний шлях: приймають участь та стають призерами Чемпіонатів Світу та Європи, а також у складі збірної команди України стають учасниками Олімпійських Ігор.

Крім кросу та триборства, спортсмени команди займаються кількома спорідненими видами спорту: морським багатоборством, триатлоном та професійно-прикладною стрільбою з тренером Наталією Калашник,. Спілкування та співпраця з досвідченими тренерами, які є і видатними спортсменами, стимулює розвиток членів команди, збагачує і розширює їх спортивний кругозір та підвищує рівень підготовки.

Майже у всіх перерахованих видах спорту чільне місце займає легка атлетика, тому вона може по праву вважатися основою підготовки спортсменів команди з легкоатлетичного кросу та офіцерського триборства. Кращих спринтерів навчального закладу тренує багатоборець Олексій Гордієнко. Один з найкращих тренерів міста Черкаси Олександр Старовойтов протягом багатьох років виховує «спеціалістів» на середні дистанції. А групою витривалості займаються нещодавні випускники академії Владислав Дендаренко та Микола Пелипенко, які проте вже мають чималий досвід в найвиснажливіших видах легкої атлетики.

Волейбол

Не меншою повагою користується в Академії і збірна команда з волейболу, яку тренував Сергій Рябих, а останні два роки Олекандр Дибченко.

Команда, яку складають лише курсанти і студенти, має в своєму активі досить високі досягнення. Це і перемоги на чемпіонатах області, обласної організації “Динамо”, міста, призові місця на чемпіонаті України серед колективів фізкультури, студентської ліги. У травні 2006р збірна команда тодішнього інституту представляла збірну України на Чемпіонаті Європи серед пожежних у Польщі і посіла п’яте місце. Сергій Рябих, в 2007 році, в складі збірної України, став чемпіоном Європи з волейболу серед ветеранів.

Армспорт

Армспорт або армреслінг (англ. боротьба на руках) – силовий вид спорту, що включає в себе також й елементи єдиноборства. Армреслінг це змагальний спорт, суть якого полягає в тому, щоб зчепившись руками, не відриваючи лікті від столу (підлокітників), пересилити суперника, покласти його кисть на стіл, або на спеціальний валик (на спортивних армстолах). Спортсмени борються як на лівій так і на правій руці.

В академії цей вид спорту започаткований не так давно, проте популяризація даного виду спорту серед курсантів та студентів сьогодні є шаленою. Завдяки постійним фізичним навантаженням під час різноманітних практичних та тренувальних занять курсанти та студенти академії неодноразово займали та займають призові місця у змаганнях на першість обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» та юнацьких чемпіонатах України.

Починаючи з 2007 року збірна команда академії кожного року виборює призові медалі, більшість з яких найвищого гатунку, серед силових структур Черкаської області.

Величезна перевага армреслінгу – це його доступність. Боротьба на руках – можливість не лише показати свою фізичну силу, а й продемонструвати мистецтво застосування техніки в різних умовах, а також протиставлення фізичних і морально-вольових якостей якостям і намірам противника. Це гарний спосіб самоствердження.

Важка атлетика

Курсанти та студенти, навчаючись в Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, мають бути не лише освіченими та обізнаними в теорії і практиці, а й мати достатній фізичний рівень для надання допомоги та запобігання надзвичайним ситуаціям.

В академії працює секція важкої атлетики, яка включає в себе секції гирьового спорту та пауерліфтингу.

Вправи з гирями прості та доступні. Освоюються легко і швидко. Різноманітність вправ, їх видовищність (особливо при жонглюванні) дозволяють проводити заняття на високому емоційному рівні і з високою щільністю. У процесі занять виховуються необхідні фізичні якості: сила, силова витривалість, висока фізична працездатність, формуються постава і красива статура. Уже в перші місяці занять спортсмени опановують життєво важливі вміння та навички правильного поводження з гирями, що на все життя страхує їх від травм.

У даному виді спорту спортсмен починаючи навіть з нуля за короткий проміжок часу (6 місяців – 1 рік) має змогу виконати норматив кандидату в майстри спорту, займаючись систематично, наполегливо та самовіданно під чітким керівництвом досвідченого тренера та наставника.

Члени збірної команди академії з гирьового спорту тримають лідерські позиції на першості змагань обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» та займають призові місця на чемпіонатах України.

Powerlifting – це вид спорту (у перекладі з англійської power – міць, сила і lift – піднімати), що включає в себе три змагальних вправи:
1. Присідання зі штангою на плечах;
2. Жим штанги лежачи на лавці;
3. Станова тяга.

Це найголовніші базові вправи, які найбільш ефективно тренують і формують грудні м’язи, м’язи спини, ніг та рук.

Пауерліфтинг, на відміну від переважної більшості видів спорту, має одну істотну перевагу: починати заняття можна навіть у вельми зрілому віці, та продовжувати їх практично нескінченно.

Курсанти та студенти в академії мають змогу займатися паурліфтингом на високому професійному рівні під керівництвом заслуженого майстра спорту з богатирського багатоборства та майстра спорту міжнародного класу з пауерліфтингу Віктора Юрченка.

Фізичне загартування та витривалість – це невід’ємна частина майбутнього рятівника.

Баскетбол

Великою повагою користується в Академії і збірна команда з баскетболу, яку тренував Роман Басанський.
Команда, яку складають лише курсанти і студенти, має в своєму активі досить високі досягнення. Це і перемоги на чемпіонатах області, міста, призові місця серед колективів студентської ліги.

Футбол

Команда академії з міні-футболу на сьогодні налічує 16 спортсменів, які постійно представляють навчальний заклад на змаганнях різного рівня в Україні. Представники команди академії та випускники навчального закладу входять до складу збірної команди Державної служби України з надзвичайних ситуацій, беруть участь та стають переможцями і призерами різноманітних змагань з міні-футболу серед команд силових структур.

Неодноразово брали участь у Першості України з міні-футболу серед команд І та ІІ ліги, а також були призерами Чемпіонату України серед студентів.
Підготовкою основного складу займається Юрій Лісняк, з молодими вихованцями працює Сергій Руденко. Функціональну підготовку покращує Олексій Гордієнко.

У 2013 році збірна команда Академії з міні-футболу брала участь у турнірах різного рівня:

  • Чемпіонат Черкаської області
  • Чемпіонат міста Черкаси – 1місце
  • Студентська Ліга міста Черкаси – 1 місце
  • Квітневий Кубок Асоціації аматорського міні-футболу Черкаської області – 1місце
  • Першість обласної Ради «Динамо» – 1 місце
  • Чемпіонат міста Черкаси – 1місце
  • Бронзовий призер кубку України ФСТ”Динамо” м. Житомир

Настільний теніс

Настільний теніс один з найпопулярніших видів спорту в Академії. В академії цей вид спорту започаткований не так давно, проте сьогодні він є дуже популярним серед наших курсантів та студентів. Завдяки постійним фізичним навантаженням під час різноманітних практичних та тренувальних занять курсанти та студенти академії неодноразово займали та займають призові місця у змаганнях на першість обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» та юнацьких чемпіонатах міста Черкаси.

Веслування

З 2008 року в Академії пожежної безпеки створена секція з веслування. Тренером цієї секціі є заступник начальника кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок підполковник служби цивільного захисту Тараненко Станіслав Петрович, кандидат у майстри спорту з веслування на байдарках та каноє. За час існування секції були підготовлені 1 майстер спорту (Скороход Олександр Григорович),3 кандидати у майстри спорту (Борецький Вадим Євгенійович, Перекупко Олександр Володимирович, Точальний Андрій Сергійович) та 1 першорозрядник (Протасов Денис Сергійович).

Веслувальники, на чолі з тренером, представляють Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля на змаганнях різного рівня, а також входять до складу збірної команди України та збірної команди Черкаської області з веслування на байдарках та каное.

Також веслувальники академії співпрацюють зі збірною командою «Хімік» (м. Одеса) та командою «DRAGON» (м. Київ) у змаганнях з веслування на човнах «Драконах».

Скороход О.Г. чемпіон та призер Кубків України , Чемпіонатів України, Чемпіонатів України серед студентів ВНЗ з веслування на каное (2008р.,2009р.,2010р.,2011р.,2012р).З 2010 входить до складу збірної команди України з веслування на байдарках та каное .

Борецький В.Є.= призер та фіналіст Кубків України , Чемпіонатів України , Чемпіонатів Черкаської області з веслування на байдарках та каное ( 2008р 2009р 2010р 2011р 2012р).

Перекупко О.В. фіналіст Кубків України , Чемпіонатів України , Чемпіонатів Черкаської області з веслування на байдарках та каноє (2009р 2010р 2011р 2012р).

Точальний А.С. фіналіст та призер Кубків України , Чемпіонатів України , Чемпіонатів Черкаської області з веслування на байдарках та каноє (2010р 2011р 2012р).

У процесі виконання своїх функцій на всіх етапах забезпечення необхідного рівня фізичної готовності особового складу за їхнім професійним спрямуванням, СК взаємодіє з керівництвом управління  ДСНС України в Черкаській області, а також іншими пожежно-рятувальними  підрозділами та силовими структурами області.