Спортивний комплекс

Начальник спортивного комплексу

Новгородченко В.В.

майор служби цивільного захисту

Фахівець спортивного комплексу

Скрипільов О.А.

старший лейтенант служби цивільного захисту

Спортивний комплекс було офіційно відкрито 16 лютого 2006 року, СК є структурним підрозділом Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ_України, і безпосередньо підпорядковується заступнику начальника інституту по службі. За час свого існування очільниками спортивного комплексу були:

Киба Олександр Миколайович, Озеран Сергій Анатолійович, Приходько Ігор Миколайович, Малярчик Владислав Петрович.

Спортивний комплекс є базою фізичної культури та спорту всього особового складу інституту, підвищення спортивного розвитку курсантів, студентів та постійного складу навчального закладу.

Територія СК знаходиться за адресою: м. Черкаси, вулиця Олексія Панченка, 13, і займає територію площею 4,5 гектара до складу спортивного комплексу входить: поле для міні футболу, спортивний манеж, та чотириповерхова адміністративна будівля розміром 140 м х15 м, в якій розміщуються 2 аудиторії, кафедра, гостьові кімнати,  адміністративно  службові та господарські приміщення.

Основним завданням СК є створення необхідних умов для: поліпшення фізичного розвитку, зміцнення здоров’я та підвищення стійкості організму до дії несприятливих факторів під час виконання професійних завдань всього особового складу інституту; проведення змагань згідно з планами ДСНС України, фізкультурного спортивного товариства «Динамо» та планами проведення спортивних заходів інституту; підготовки збірних команд Інституту до державних та міжнародних змагань з:

Пожежно-прикладний спорт

Щоб стати висококваліфікованим пожежним-рятувальником, необхідно оволодіти цією професією, загартувати себе фізично та морально. Робота вогнеборців пов’язана з важкими фізичними навантаженнями, підвищеними стресами, нерідкими моментами смертельної небезпеки. В тріскучі морози, коли бойовий одяг покривається кіркою льоду, чи в пекучу спеку, коли кабіни пожежних автомобілів розжарюються ще по дорозі до місця пожежі, пожежнику доводиться випробовувати на собі перепади тиску і температур. Саме тому сучасному вогнеборцю-рятувальнику необхідні знання, спеціальні навики і що не менш важливо здоров’я.

Фізична витривалість – важлива умова для роботи в екстремальних ситуаціях. Цьому як раз сприяє пожежно-прикладний спорт. Цей вид спорту по праву названий прикладним, оскільки його основне завдання – розвивати і закріпляти у пожежників навики та здібності, що сприяють боротьбі зі стихією. Не багато знайдеться видів спорту, де б з такою яскравістю і наочністю демонструвалася сутність професії, як в пожежно-прикладному спорті. В ньому вдало поєднуються, доповнюючи один одного: спритність і сила, сміливість і розрахунок, колективна злагодженість і індивідуальна майстерність. Спорт для вогнеборців став найважливішим засобом підвищення професійної підготовки.

Кульова стрільба

З 1998 року, коли майстер спорту з кульової стрільби Наталія Калашник очолила разом з Євгенієм Гаршиним секцію кульової стрільби, команда здобула багато славних перемог. Кілька раз збірна команда інституту, та її спортсмени ставали призерами Спартакіад серед вищих учбових закладів в системі МВС України. З 2000 року команда посилилася майстром спорту міжнародного класу Владиславом Голінком, який здобував нагороди різного ґатунку на обласних та республіканських змаганнях в стрільбі з бойової зброї. Сама Н. Калашник в 2006 та 2010 роках стала бронзовим призером Чемпіоната ФСТ «Динамо» серед збірних команд об’єднаних колективів фізичної культури правоохоронних органів та підрозділів рятувальних служб України, а в 2008 році переможницею цих змагань.

Пізніше до нашого учбового закладу прийшли молоді талановиті спортсмени: майстри спорту Вдовиченко Микола, Чепурна Наталка, Половинка Максим та Коміренко Максим, Шаріпова Дарія. Під час навчання в інституті та академії вони принесли багато медалей до скарбнички нашої команди: стали призерами молодіжної першості Європи в команді, а М.Коміренко та Д.Шаріпова – в особистому заліку, призерами чемпіонатів України та переможцями багатьох республіканських та міжнародних змагань, членами збірної команди України. За період навчання двоє із них: Коміренко М. та Чепурна Н. стали майстрами спорту України міжнародного класу. 2007 рік став «золотим для стрільців академії»- на 24 Універсіаді в Бангкоку, в Коміренко М. та Чепурна Н. здобули золоті медалі в особистому заліку , а М.Вдовиченко та знову, ж М.Коміренко здобули срібло в командному заліку.
В 2008 році, Д. Шаріпова в складі Національної олімпійської збірної команди України стала учасницею Олімпійських Ігор в Пекіні. В 2012 році в Олімпійських Іграх в Лондоні разом з Дарією Шаріповою приймав участь і студент академії Сергій Куліш.
На 27 Універсіаді в м. Казані, в 2013 році у вправі МГ-9 ст. лейтенант с.ц.з. Дарія Шаріпова стала бронзовою призеркою змагань в командному заліку. Команда стрільців Академії є переможницею першостей Облради «Динамо» та чемпіонатів МНС України.

Боротьба самбо

Самбо ( абревіатура ,утворена від словосполучення «самооборона без зброї» російською мовою «Самооборона без оружия») – вид спортивного єдиноборства ,а також комплексна система самооборони ,розроблена в СРСР на основі дзюдо і доповнена елементами з багатьох інших видів єдиноборств.
Самбо підрозділяється на два види: самбо спортивне і самбо бойове.
Заснований цей вид спорту в 1930-ті роки.
Засновники: А.А.Харлампієв, В.С.Ощепкін, В.А.Спиридонов .

З 1972 р. проводяться міжнародні змагання з боротьби самбо. Самбо культивується в більш ніж 70 країнах світу.
У 1981 році Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) визнав боротьбу самбо олімпійським видом спорту, але в програму Олімпіад цей вид боротьби досі жодного разу не був включений.
Команда Академії пожежної безпеки має команду по боротьбі самбо, яка приймає участь в змаганнях різного характеру.
Академічна команда являється не одноразовим чемпіоном Черкаської області серед силових структур області та ФСТ «Динамо».
Деякі спортсмени команди входять до збірної команди відомства, де захищають і відстоюють її честь.

Курсанти 4-го курсу Іванов В.С. і Орел Є.Ю. являються багато разовими чемпіонами і призерами обласних змагань з боротьби дзюдо,самбо,бойового самбо і панкратіону. Входять до складу збірної області і відстоюють її честь на різноманітних змаганнях.

Легкоатлетичний крос та офіцерське триборство

Збірна команда Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля з легкоатлетичного кросу та офіцерського триборства представляє навчальний заклад на змаганнях різного рівня в Україні та за її межами. Комплектується збірна вихованцями профільної секції, яка наразі налічує 17 спортсменів, підтвердженням високої майстерності котрих є постійні перемоги та призові місця команди академії в Спартакіадах ФСТ «Динамо» та МНС України. Випускники навчального закладу, які пройшли школу цієї команди, продовжують свій спортивний шлях: приймають участь та стають призерами Чемпіонатів Світу та Європи, а також у складі збірної команди України стають учасниками Олімпійських Ігор.

Крім кросу та триборства, спортсмени команди займаються кількома спорідненими видами спорту: морським багатоборством, триатлоном та професійно-прикладною стрільбою з тренером Наталією Калашник,. Спілкування та співпраця з досвідченими тренерами, які є і видатними спортсменами, стимулює розвиток членів команди, збагачує і розширює їх спортивний кругозір та підвищує рівень підготовки.

Майже у всіх перерахованих видах спорту чільне місце займає легка атлетика, тому вона може по праву вважатися основою підготовки спортсменів команди з легкоатлетичного кросу та офіцерського триборства. Кращих спринтерів навчального закладу тренує багатоборець Олексій Гордієнко. Один з найкращих тренерів міста Черкаси Олександр Старовойтов протягом багатьох років виховує «спеціалістів» на середні дистанції. А групою витривалості займаються нещодавні випускники академії Владислав Дендаренко та Микола Пелипенко, які проте вже мають чималий досвід в найвиснажливіших видах легкої атлетики.

Волейбол

Не меншою повагою користується в Академії і збірна команда з волейболу, яку тренував Сергій Рябих, а останні два роки Олекандр Дибченко.

Команда, яку складають лише курсанти і студенти, має в своєму активі досить високі досягнення. Це і перемоги на чемпіонатах області, обласної організації “Динамо”, міста, призові місця на чемпіонаті України серед колективів фізкультури, студентської ліги. У травні 2006р збірна команда тодішнього інституту представляла збірну України на Чемпіонаті Європи серед пожежних у Польщі і посіла п’яте місце. Сергій Рябих, в 2007 році, в складі збірної України, став чемпіоном Європи з волейболу серед ветеранів.

Армспорт

Армспорт або армреслінг (англ. боротьба на руках) – силовий вид спорту, що включає в себе також й елементи єдиноборства. Армреслінг це змагальний спорт, суть якого полягає в тому, щоб зчепившись руками, не відриваючи лікті від столу (підлокітників), пересилити суперника, покласти його кисть на стіл, або на спеціальний валик (на спортивних армстолах). Спортсмени борються як на лівій так і на правій руці.

В академії цей вид спорту започаткований не так давно, проте популяризація даного виду спорту серед курсантів та студентів сьогодні є шаленою. Завдяки постійним фізичним навантаженням під час різноманітних практичних та тренувальних занять курсанти та студенти академії неодноразово займали та займають призові місця у змаганнях на першість обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» та юнацьких чемпіонатах України.

Починаючи з 2007 року збірна команда академії кожного року виборює призові медалі, більшість з яких найвищого гатунку, серед силових структур Черкаської області.

Величезна перевага армреслінгу – це його доступність. Боротьба на руках – можливість не лише показати свою фізичну силу, а й продемонструвати мистецтво застосування техніки в різних умовах, а також протиставлення фізичних і морально-вольових якостей якостям і намірам противника. Це гарний спосіб самоствердження.

Важка атлетика

Курсанти та студенти, навчаючись в Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, мають бути не лише освіченими та обізнаними в теорії і практиці, а й мати достатній фізичний рівень для надання допомоги та запобігання надзвичайним ситуаціям.

В академії працює секція важкої атлетики, яка включає в себе секції гирьового спорту та пауерліфтингу.

Вправи з гирями прості та доступні. Освоюються легко і швидко. Різноманітність вправ, їх видовищність (особливо при жонглюванні) дозволяють проводити заняття на високому емоційному рівні і з високою щільністю. У процесі занять виховуються необхідні фізичні якості: сила, силова витривалість, висока фізична працездатність, формуються постава і красива статура. Уже в перші місяці занять спортсмени опановують життєво важливі вміння та навички правильного поводження з гирями, що на все життя страхує їх від травм.

У даному виді спорту спортсмен починаючи навіть з нуля за короткий проміжок часу (6 місяців – 1 рік) має змогу виконати норматив кандидату в майстри спорту, займаючись систематично, наполегливо та самовіданно під чітким керівництвом досвідченого тренера та наставника.

Члени збірної команди академії з гирьового спорту тримають лідерські позиції на першості змагань обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» та займають призові місця на чемпіонатах України.

Powerlifting – це вид спорту (у перекладі з англійської power – міць, сила і lift – піднімати), що включає в себе три змагальних вправи:
1. Присідання зі штангою на плечах;
2. Жим штанги лежачи на лавці;
3. Станова тяга.

Це найголовніші базові вправи, які найбільш ефективно тренують і формують грудні м’язи, м’язи спини, ніг та рук.

Пауерліфтинг, на відміну від переважної більшості видів спорту, має одну істотну перевагу: починати заняття можна навіть у вельми зрілому віці, та продовжувати їх практично нескінченно.

Курсанти та студенти в академії мають змогу займатися паурліфтингом на високому професійному рівні під керівництвом заслуженого майстра спорту з богатирського багатоборства та майстра спорту міжнародного класу з пауерліфтингу Віктора Юрченка.

Фізичне загартування та витривалість – це невід’ємна частина майбутнього рятівника.

Баскетбол

Великою повагою користується в Академії і збірна команда з баскетболу, яку тренував Роман Басанський.
Команда, яку складають лише курсанти і студенти, має в своєму активі досить високі досягнення. Це і перемоги на чемпіонатах області, міста, призові місця серед колективів студентської ліги.

Футбол

Команда академії з міні-футболу на сьогодні налічує 16 спортсменів, які постійно представляють навчальний заклад на змаганнях різного рівня в Україні. Представники команди академії та випускники навчального закладу входять до складу збірної команди Державної служби України з надзвичайних ситуацій, беруть участь та стають переможцями і призерами різноманітних змагань з міні-футболу серед команд силових структур.

Неодноразово брали участь у Першості України з міні-футболу серед команд І та ІІ ліги, а також були призерами Чемпіонату України серед студентів.
Підготовкою основного складу займається Юрій Лісняк, з молодими вихованцями працює Сергій Руденко. Функціональну підготовку покращує Олексій Гордієнко.

У 2013 році збірна команда Академії з міні-футболу брала участь у турнірах різного рівня:

  • Чемпіонат Черкаської області
  • Чемпіонат міста Черкаси – 1місце
  • Студентська Ліга міста Черкаси – 1 місце
  • Квітневий Кубок Асоціації аматорського міні-футболу Черкаської області – 1місце
  • Першість обласної Ради «Динамо» – 1 місце
  • Чемпіонат міста Черкаси – 1місце
  • Бронзовий призер кубку України ФСТ”Динамо” м. Житомир

Настільний теніс

Настільний теніс один з найпопулярніших видів спорту в Академії. В академії цей вид спорту започаткований не так давно, проте сьогодні він є дуже популярним серед наших курсантів та студентів. Завдяки постійним фізичним навантаженням під час різноманітних практичних та тренувальних занять курсанти та студенти академії неодноразово займали та займають призові місця у змаганнях на першість обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» та юнацьких чемпіонатах міста Черкаси.

Веслування

З 2008 року в Академії пожежної безпеки створена секція з веслування. Тренером цієї секціі є заступник начальника кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок підполковник служби цивільного захисту Тараненко Станіслав Петрович, кандидат у майстри спорту з веслування на байдарках та каноє. За час існування секції були підготовлені 1 майстер спорту (Скороход Олександр Григорович),3 кандидати у майстри спорту (Борецький Вадим Євгенійович, Перекупко Олександр Володимирович, Точальний Андрій Сергійович) та 1 першорозрядник (Протасов Денис Сергійович).

Веслувальники, на чолі з тренером, представляють Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля на змаганнях різного рівня, а також входять до складу збірної команди України та збірної команди Черкаської області з веслування на байдарках та каное.

Також веслувальники академії співпрацюють зі збірною командою «Хімік» (м. Одеса) та командою «DRAGON» (м. Київ) у змаганнях з веслування на човнах «Драконах».

Скороход О.Г. чемпіон та призер Кубків України , Чемпіонатів України, Чемпіонатів України серед студентів ВНЗ з веслування на каное (2008р.,2009р.,2010р.,2011р.,2012р).З 2010 входить до складу збірної команди України з веслування на байдарках та каное .

Борецький В.Є.= призер та фіналіст Кубків України , Чемпіонатів України , Чемпіонатів Черкаської області з веслування на байдарках та каное ( 2008р 2009р 2010р 2011р 2012р).

Перекупко О.В. фіналіст Кубків України , Чемпіонатів України , Чемпіонатів Черкаської області з веслування на байдарках та каноє (2009р 2010р 2011р 2012р).

Точальний А.С. фіналіст та призер Кубків України , Чемпіонатів України , Чемпіонатів Черкаської області з веслування на байдарках та каноє (2010р 2011р 2012р).

У процесі виконання своїх функцій на всіх етапах забезпечення необхідного рівня фізичної готовності особового складу за їхнім професійним спрямуванням, СК взаємодіє з керівництвом управління  ДСНС України в Черкаській області, а також іншими пожежно-рятувальними  підрозділами та силовими структурами області.