Академія пожежної безпеки взяла участь в Інтернет-матчі з Геосоціальних шахів

Академія пожежної безпеки взяла участь в Інтернет-матчі з Геосоціальних шахів

50 курсантів та представники професорсько-викладацького складу Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) взяли участь в Інтернет-матчі, що пройшов між студентами вищих навчальних закладів Черкаської та Рівненської областей з Геосоціальних шахів.

Геосоціальні шахи є різновидом Геосоціальних ігор – інтелектуальних (шахи, шашки тощо) та інших ігор із застосуванням принципу «колективного ходу», в яких може брати участь необмежена кількість гравців. Призовий фонд розподіляється в залежності від місця гравця в рейтинговій таблиці, основним принципом побудови якої є кількість збігів індивідуального ходу з колективним.

Метою проведення Геосоціальних ігор є сприяння розвитку та популяризації шахів в Україні; тестування пілотного проекту з Геосоціальних шахів, який, зокрема, передбачає можливість організації шахового матчу між вищими навчальними закладами на базі новітніх розробок у сфері інформаційних і телекомунікаційних технологій із залученням необмеженої кількості учасників; удосконалення та подальший розвиток дослідницького інноваційного проекту з Геосоціальних шахів шляхом вивчення статистики турніру, відгуків та пропозицій за результатами проведеного матчу; підготовка та удосконалення технології з метою проведення матчів обласного, міжрегіонального, національного та міжнародного рівнів; сприяння подальшому розвитку та популяризації інформаційного суспільства в Україні.

Матч складається із двох партій. Кожна сторона один раз грає білим кольором, другий – чорним. Кольори сторін у першій партії визначаються жеребкуванням за 2 доби до її початку. Відразу по закінченню жеребкування починається реєстрація користувачів для участі в першій партії матчу. Реєстрація учасників в другій партії матчу почнеться через 1 годину після завершення першої партії. Інформація про результати жеребкування, порядок реєстрації для участі в матчі та про початок партій матчу розміщена на офіційному сайті змагань vipchess.com.ua в пункті меню «матч Черкаси–Рівне».

Для проведення матчу керівництво вищих навчальних закладів забезпечує учасників комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет. Безпосереднє керівництво проведенням змагань покладається на Організаційний комітет та головну суддівську колегію, яка призначається Оргкомітетом.

Інтернет-матч з Геосоціальних шахів проводився 22-23 грудня між збірною командою Черкаської області, до якої увійшли представники Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України та Черкаського державного технологічного університету, і командою Національного університету «Острозька академія» (м. Острог), яка представляла Рівненську область.

Організаторами проведення матчу виступили ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник, ректор АПБ Кришталь Микола Кришталь, ректор Черкаського державного технологічного університету Юрій Лега, віце-президент Федерації шахів України, президент Федерації шахів Рівненської області Володимир Ковальчук, президент Федерації шахів Черкаської області Ігор Поліщук та директор ТОВ «Українська соціальна інформаційна мережа» Володимир Коломієць.

Змагання проводилися за допомогою комп’ютерної техніки з використанням спеціальної шахової програми «Колективний хід», розробленої ТОВ «Українська соціальна інформаційна мережа». Матч проводився з використанням принципу «колективного ходу», який полягає в тому, що кожен з учасників робить свій хід, але на «колективній дошці» відображається той варіант ходу, який формується програмно-апаратним комплексом за допомогою аналізу ходів всіх учасників команди та визначенням найбільш повторюваного ходу (ходу, який зробила відносна більшість членів команди). У випадках, коли два і більше варіантів ходів набрали однакову кількість голосів членів команди (наприклад: 50 на 50, або 25, 25, 25, 25), перевага надається тому варіанту ходу, на обдумування та здійснення якого гравцями, які здійснили даний хід, витрачено менше часу.

За правилами гри на кожний хід кожній із сторін відводиться одна хвилина. Якщо один із гравців не встиг зробити хід у відведений час, а інші члени команди встигли, то партія продовжується. Якщо за хвилину жоден з гравців команди не встиг зробити хід, то партія вважається програною.

Учасники гри зіграли дві партії. Загальний рахунок – 1:1.


Сектор ЗГ та ЗМІ АПБ