В Черкасах відкрито оновлений річковий порт!

В Черкасах відкрито оновлений річковий порт!

19 вересня в Черкасах відбулися урочистості з нагоди відкриття реконструйованого річкового порту, участь в яких взяли віце-прем’єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колесніков, голова Черкаської обласної державної адміністрації, Герой України Сергій Тулуб, голова Черкаської облради Валерій Черняк, представники інших владних кіл міста й області та численні жителі міста.

Відновлення роботи черкаського річкового порту – вагома подія, на яку місто чекало 15 років. Перший маршрут річкового сполучення пролягатиме між містами Чигирин, Черкаси та Канів. І вже в день відкриття порту перші 220 туристів мали змогу здійснити подорож пароплавом з Канева до Черкас.

Постійне сполучення між містами буде відкрите вже з наступного навігаційного сезону. Зважаючи на те, що наразі річковий порт не має власних плавзасобів, будуть використовуватися судна, взяті в оренду.

Реконструкцію порту було здійснено коштами спонсорів. Саму будівлю вокзалу колишній власник добровільно передав у комунальну власність області, після чого спонсори вклали у її ремонт 3,5 мільйони гривень.

Допомогу в реконструкції річкового вокзалу та в облаштуванні прилеглої до нього території надавали і курсанти Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси). Керівництво обласної держадміністрації у боргу не залишилося й уклало домовленість з навчальним закладом, згідно з якою курсанти та студенти АПБ матимуть змогу безкоштовно використовувати річковий транспорт, відвідуючи музей Тараса Шевченка у Каневі.

20 вересня відбулася перша водна екскурсія на катері по Дніпру для курсантів другого курсу АПБ, які брали безпосередню участь в реконструкції черкаського річкового порту. А сприятлива сонячна погода лише додала екскурсантам гарного настрою та незабутніх вражень.


Сектор ЗГ та ЗМІ АПБ