В ЧlПБ відбулися урочистості з нагоди складання першокурсниками Присяги служби цивільного захисту та посвячення у студенти

В ЧlПБ відбулися урочистості з нагоди складання першокурсниками Присяги служби цивільного захисту та посвячення у студенти

31 серпня в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбулася урочиста церемонія складання першокурсниками Присяги служби цивільного захисту та посвячення у студенти.
Урочистості на плацу розпочалися із підняття Державного Прапора України у присутності вишикуваного особового складу, ветеранів, батьків першокурсників та численних гостей, серед яких: мати Героя Володимира Правика Наталія Іванівна Правик, директор Департаменту персоналу ДСНС України, полковник с. ц. з. Олександр Доценко, заступник директора Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності – начальник управління роботи з персоналом МВС України Василь Кобко, начальник Управління ДСНС у Черкаській області, генерал-майор с. ц. з. Віктор Гвоздь, начальник Управління цивільного захисту ЧОДА Юрій Скоробагатов, заступник міського Голови м. Черкаси Ігор Волошин та інші.
Після виконання Державного Гімну України присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх вогнеборців-чорнобильців, а також випускників навчального закладу, Олексія Панченка та Ігоря Бойка, які віддали своє життя, захищаючи східні кордони України.
Після церемонії складання Присяги першокурсники стали повноправними спадкоємцями традицій мужності, звитяги, справжньої офіцерської честі, що завжди були ознакою ЧІПБ.
Від імені Колегії Державної служби України з надзвичайних ситуацій полковник с. ц. з. Олександр Доценко привітав з початком нового навчального року, складанням першокурсниками Присяги служби цивільного захисту та посвяченням у студенти, зазначивши: «Сьогодні двері закладів вищої освіти цивільного захисту святково відкрито для здійснення мрій сміливим, рішучим та впевненим у своїх силах курсантам та курсанткам, які свідомо обрали одну із наймужніших професій — рятувальника, людей сильних духом, які з честю і гідністю виконують свій службовий обов’язок».
Боже благословення вихованці інституту отримали від настоятеля Храму-Каплиці ікони Божої матері «Неопалима Купина» Протоієрея В’ячеслава, який після напутнього слова освятив їх на подальшу службу та навчання.
Потім із вітальним словом до присутніх звернулася мати першокурсника Олена Залізняк та курсант Микола Новіков, який щойно склав Присягу.
В. о. начальника інституту Олександр Тищенко разом із полковником с. ц. з. Олександром Доценком вручили символічні ключ знань та залікову книжку курсанту Миколі Новікову та студентці Вікторії Даценко.
З нагоди свята Почесною грамотою ДСНС України нагородили викладача кафедри спеціальної та фізичної підготовки МСМК з дзюдо та самбо, дворазову чемпіонку Європи Анастасію Сапсай, медаллю «За сумлінну працю» Черкаської міської ради – начальника факультету пожежної безпеки, полковника с. ц. з. Андрія Снісаренка, Грамотою Управління ДСНС України у Черкаській області – заступника начальника 1-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, капітана с. ц. з. Олександра Скрипільова та 3-х курсантів.
Також сьогодні за участь у Конкурсі наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МВС, сертифікатами учасника у номінації «Психологічне забезпечення» нагородили курсантку Іванну Яценко, а в номінації «Кримінальне право та кримінологія» – студентку Катерину Грабіжну.
На смузі психологічної підготовки свято продовжили показові виступи курсантів, спортсменів та кінологічних розрахунків інституту.
Завершилися заходи вітальним словом О. Тищенка, в якому він наголосив: «Сподіваюся, що своїм старанним навчанням, дисциплінованим несенням служби, активною участю у науковому, спортивному і громадському житті навчального закладу, ви підтримаєте традиції інституту і в майбутньому станете справжніми професіоналами рятувальної справи».
Гостей вітали музичними дарунками представники художньої самодіяльності ЧІПБ.
Прозвучала команда «СТРУНКО!» – і відбувся перший урочистий марш першокурсників у загальному строю особового складу ЧІПБ, перші світлини з керівництвом та почесними гостями на згадку…


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ