17 квітня – День пожежної охорони, свято сильних і відважних людей

17 квітня – День пожежної охорони, свято сильних і відважних людей

За готовність у будь-яку хвилину прийти на допомогу, героїзм і відвагу вогнеборці здобули повагу і шану громадян.
Відповідно до Указу Президента України від 11 жовтня 2013 року № 555/2013, 17 квітня відзначається свято – День пожежної охорони. Таке рішення прийнято у зв’язку з вагомим внеском працівників пожежної охорони в боротьбу з вогняною стихією та захист життя і здоров’я людей, майна від пожеж, за підтримки ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Це свято тих, хто ризикуючи власним життям, рятував інших. Один день роботи пожежних – це десятки врятованих життів, будівель та техніки. Для більшості професія вогнеборця була сенсом життя.
Варто згадати про самовідданих випускників, на той час Черкаського пожежно-технічного училища, Віктора Кібенка та Володимира Правика, які першими прийняли вогненно-радіаційний удар у ніч на 26 квітня 1986 року, коли відбувся вибух реактора четвертого блоку на Чорнобильській атомній електростанції. На Монументі Героям Чорнобиля в ЧІПБ викарбувано 357 прізвищ учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – випускників навчального закладу. Їх мужність, героїзм та велич духу виходять далеко за часові рамки цих подій та назавжди збережуться в пам’яті людей.
Особлива шана ветеранам, всім тим, хто присвятив своє життя благородній справі – захисту, збереженню людських життів та боротьбі з вогнем і передає свій багатий досвід, традиції нинішньому поколінню рятувальників.
Від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добра, родинного затишку і благополуччя.


Зі Святом!