У ЧlПБ відбувся Чемпіонат ДСНС України з гирьового спорту

У ЧlПБ відбувся Чемпіонат ДСНС України з гирьового спорту

12 лютого в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбувся Чемпіонат ДСНС України з гирьового спорту, участь у якому взяли 24 команди майже з усіх куточків нашої держави.
В. о. начальника ЧІПБ Олександр Тищенко, привітавши спортсменів, зазначив: «Наша спільна мета – залучення молоді до активних занять фізичною культурою і дотримання здорового способу життя. Впевнений, що цьогорічні змагання з гирьового спорту подарують нам позитивні емоції, приємні враження та виявлять найдостойнішу команду, що продемонструє високі результати».
Чесну й відповідальну суддівську роботу Чемпіонату забезпечила висококваліфікована фахова колегія, до складу якої увійшли: начальник відділу організації фізичної підготовки та спорту Управління забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України, заслужений тренер України та суддя міжнародної категорії Олександр Тарасов; суддя національної категорії, чемпіон світу з гирьового спорту, самбо й дзюдо, рекордсмен світу серед ветеранів за версією Міжнародної федерації гирьового спорту (МФГС), майстер спорту Олександр Сударик, дворазовий чемпіон світу, багаторазовий чемпіон України, рекордсмен світу з гирьового спорту Юрій Петренко та майстер спорту України з гирьового спорту, кандидат у майстри спорту з легкої атлетики, заслужений тренер України з легкої атлетики Олександр Іваненко.
Підготовку та проведення змагань високо оцінив Олександр Тарасов, який підкреслив важливість не лише теоретичної підготовки рятувальників, а й їх фізичної витривалості, впевненості у своїх силах, високих морально-вольових якостей, таких як наполегливість, завзятість, витримка, цілеспрямованість, – все це, на його думку, дають заняття спортом.
Найкращим майданчиком для проведення подібних змагань Олександр Кузьмич назвав спортивний комплекс ЧІПБ, підкресливши, що саме тут підтримуються та множаться добрі спортивні традиції, а результатом цього є досягнення спортсменів ЧІПБ на вітчизняних і світових аренах.
Чітко і злагоджено працювала суддівська бригада. Олександр Сударик спокійно і впевнено, приділяючи увагу кожному спортсмену, увесь час слідкував за результатами, не втрачаючи пильність. Сам Олександр Миколайович виховав близько десяти майстрів спорту і ще більше кандидатів, завжди наголошуючи: «Гирьовий спорт – це сила волі, здоров’я, розум і техніка. В ньому перемагає найрозумніший».
Учень Олександра Сударика – дворазовий чемпіон світу, багаторазовий чемпіон України, рекордсмен світу з гирьового спорту, також суддя цьогорічних змагань Юрій Петренко розповів про власні враження від змагань, підкреслив високий рівень підготовки спортсменів.
«Гирьовий спорт – це дуже інтенсивний вид спорту, на змаганнях за п’ять десять хвилин треба показати результат. Слід довго тренуватися, щоб виконати все технічно правильно. Цей вид спорту допомагає нарощувати силу, витривалість, впертість до перемоги, а в умовах сьогодення це дуже важливо», – сказав Олександр Іваненко.
У спортивному комплексі інституту, не дивлячись на суперництво, весь час панувала атмосфера доброзичливості, співпраці та взаєморозуміння.
Змагання проводились згідно з діючими правилами, учасники мали змогу проявити себе у двох вправах (двоборство: поштовх, ривок), які ґрунтуються на підніманні гирь (гирі) максимальну кількість разів за визначений проміжок часу.
За підсумками змагань у загальнокомандному заліку першість здобули гирьовики НУЦЗ України, друге – У ДСНС України у Волинській обл., а третє посіла команда ЛДУБЖД.
Переможцями в особистих заліках стали:
– у ваговій категорії до 63 кг – Владислав Кошіль (У ДСНСУ у Чернігівській обл.);
– у ваговій категорії до 68 кг – Роман Волков (НУЦЗУ);
– у ваговій категорії до 73 кг – В’ячеслав Руденко (НУЦЗУ);
– у ваговій категорії до 78 кг – Олег Федяй (ГУ ДСНСУ у Харківській обл.);
– у ваговій категорії до 85 кг – Сергій Фінке (У ДСНСУ у Кіровоградській обл.);
– у ваговій категорії до 95 кг – Вадим Сокол (У ДСНСУ у Волинській обл.);
– у ваговій категорії понад 95 кг – Денис Коноваленко (ГУ ДСНСУ у Запорізькій обл.).
Усі учасники заходу отримали заряд енергії й гарного настрою.
Переможців та призерів нагородили кубками та медалями. Тож, залишається подякувати всім учасникам за чудові змагання, наполегливість та результативність!
Вітаємо переможців та призерів і бажаємо натхнення до тренувань та нових спортивних успіхів!


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ