Зустріч курсантів навчального закладу з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Зустріч курсантів навчального закладу з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

13 грудня в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбулася вже традиційна зустріч курсантів навчального закладу з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.
Учасниками заходу цьогоріч стали: випускник нашого навчального закладу, який пройшов нелегкий шлях професійного становлення від начальника караулу до першого заступника начальника державного департаменту – Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, 20 років віддавши службі в Чорнобилі, нагороджений багатьма державними відзнаками, полковник вн. сл. Віктор Мітла, який наразі працює помічником начальника центру Управління забезпечення оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, також професор кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, генерал-майор вн. сл. Микола Шкарабура та викладач цієї ж кафедри полковник вн. сл. Дмитро Щіпець.
Уже вкотре вихованці ЧІПБ мали нагоду спілкування з безпосередніми учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – людьми, які, жертвуючи собою, стали на захист наших життів, рятуючи людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи.
Цікавою та змістовною була розповідь Миколи Шкарабури про те, як самовіддано, без зайвих роздумів, учасникам ліквідації наслідків найстрашнішої техногенної катастрофи вдалося приборкати розбурханий атом.
Віктор Мітла поділився спогадами про особливості його роботи в зоні відчуження ЧАЕС, про те, що відбувалося у перші дні катастрофи біля самого реактора та про відповідальні 20 років служби в Чорнобилі.
Дмитро Щіпець розповів про нелегкий час, проведений на зруйнованому енергоблоці, та особливості виконання завдань, які були поставлені перед ліквідаторами.
Курсанти, зворушені розповідями безпосередніх учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, подякували їм за щиру сповідь про героїзм і стійкість тих, хто приніс самопожертву заради життя.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ