В ЧlПБ відбувся круглий стіл «Реформи і права людини в Україні», присвячений Всеукраїнському тижню права та Міжнародному дню боротьби з корупцією

В ЧlПБ відбувся круглий стіл «Реформи і права людини в Україні», присвячений Всеукраїнському тижню права та Міжнародному дню боротьби з корупцією

7 грудня в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України в рамках Всеукраїнського тижня права, організованого співробітниками кафедри управління у сфері цивільного захисту, відбувся Круглий стіл «Реформи і права людини в Україні».
З вітальним словом до присутніх звернувся в. о. начальника інституту Олександр Тищенко, який наголосив на важливості проведення подібних заходів, що надають можливість обмінятися ідеями й обговорити наукові проблеми, а курсантам та студентам оволодіти практичними навичками у сфері наукової діяльності.
Модератор заходу доктор юридичних наук, професор Світлана Обрусна, анонсуючи регламент, сказала, що традиція проводити тиждень права в ЧІПБ не була порушена і Круглий стіл з питань права організовується співробітниками кафедри вже кілька років поспіль.
У роботі Круглого столу взяли участь викладачі, курсанти та студенти ЧІПБ, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Черкаського державного технологічного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», Юридичного інституту Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Черкаської медичної академії, Одеського державного університету внутрішніх справ та фахівці-практики в галузі права.
Із доповіддю про реформи й дотримання прав людини в Україні до присутніх звернувся професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор ЧІПБ, доктор політичних наук Микола Томенко, який наголосив, що професіоналізм, підготовка і залучення фахівців – це складові успішного реформування країни.
Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Леся Валяєва ознайомила присутніх із функційними обов’язками уповноваженого та проаналізувала звернення людей зі скаргами з приводу порушення прав людини в регіоні.
Загалом дискусія Круглого столу об’єднала представників різних наукових шкіл, управлінців, працівників практичної галузі та громадськості спільною ідеєю поліпшення питання прав людини в України.
Активну участь в обговорення питань брали й студенти, здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Право», адже формування професійної свідомості юриста-науковця або практичного працівника можливе лише за умови набуття навичок наукової діяльності, які, до речі, стануть у нагоді й на практиці. Також сьогодні курсанти та студенти ЧІПБ мали змогу прослухати лекцію професора Миколи Томенка «Історія прийняття Конституції України».
Наприкінці заходу присутні отримали сертифікати учасників.
Сподіваємося, що плідна робота Круглого столу і перебування в нашому навчальному закладі його учасників залишать виключно позитивні враження і дадуть поштовх до подальших наукових досліджень.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ