Тактико-спеціальні навчання «Проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах та гасіння пожеж в населених пунктах та екосистемах»

Тактико-спеціальні навчання «Проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах та гасіння пожеж в населених пунктах та екосистемах»

6 жовтня в рамках проведення заходів з відзначення 45-ї річниці з дня створення навчального закладу на навчальному комплексі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України (мікрорайон Дахнівка) відбулися тактико-спеціальні навчання «Проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах та гасіння пожеж в населених пунктах та екосистемах».
На навчаннях були присутні запрошенні гості із Польщі та Грузії. Президент компанії SAFEUS DRONE Кварк Вонг Ши з Кореї, директор українського представництва компанії SAFEUS DRONE Шин Мо Се разом із керівником Центру безпілотних літальних апаратів Юрієм Ковальовим Льотної академії Національного авіаційного університету та курсантами цього навчального закладу Богданом Каплуном і Вікторією Олалеєю продемонстрували використання квадрокоптерів у рятувальній справі.
На першому етапі тренувань, за тактичним задумом, внаслідок зіткнення, катер, що здійснював прогулянку з пасажирами, отримав пробоїну та почав тонути. Частина пасажирів доплила до островів, частина знаходилася в воді та потребувала допомоги.
Під час проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах курсанти ЧІПБ разом з рятувальниками Черкащини відпрацювали наступні етапи: пошук потерпілих на воді за допомогою квадрокоптера, організацію пошуково-рятувальних робіт під водою водолазним відділенням, пошук потерпілих за участі кінологічних розрахунків, переправу через водну перешкоду за допомогою альпіністського спорядження та порятунок людей за допомогою катера на повітряній подушці «Пегас». Також до проведення рятувальних робіт долучилися представники Черкаського рибоохоронного патруля.
На другому етапі за тактичним задумом необережне поводження з вогнем в лісовому масиві призвело до низової пожежі. Автомобіль, що рухався масивом, потрапив в зону дії небезпечних факторів пожежі. Через різке гальмування його знесло в лісове озеро. Внаслідок падіння дерева на автомобіль, водія заблокувало в транспортному засобі в зоні горіння. Також, внаслідок конвективних потоків, вогонь розповсюдився на житлові будинки, що знаходяться поруч лісового масиву.
Курсантами інституту на цьому етапі було відпрацьовано: гасіння пожеж у природних екосистемах, ліквідація наслідків дорожньо-транспортної пригоди, гасіння пожежі у багатоквартирному житловому будинку та надання домедичної допомоги.
Участь у навчаннях взяли 96 представників інституту, особовий склад Управління ДСНС України у Черкаській області. Загалом було залучено 14 одиниць техніки.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ