У ЧlПБ відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 45-ї річниці з дня створення навчального закладу

У ЧlПБ відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 45-ї річниці з дня створення навчального закладу

5 жовтня в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 45-ї річниці з дня створення навчального закладу.
Цього дня в ЧІПБ було відкрито пожежне депо, робота якого сприятиме швидкому реагуванню на надзвичайні події, посилить рівень безпеки на території об’єднаної територіальної громади і – головне – збереже здоров’я, життя і майно її жителів.
Також розпочав свою роботу Центр українсько-польських освітніх інновацій ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля, який створено з метою інтенсифікації міжнародної співпраці, підтримки і стимулювання інтелектуально й творчо обдарованої курсантської та студентської молоді, патріотичного виховання, вивчення історії, традицій та культури України й Польщі.
Урочистості на плацу почали із підняття Державного Прапору України та виконання Гімну, після чого присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх вогнеборців-чорнобильців, а також випускників навчального закладу, Олексія Панченка та Ігоря Бойка, які віддали своє життя, захищаючи східні кордони України.
На заходах були присутні: директор Департаменту персоналу ДСНС України Олександр Доценко, заступник директора Департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності МВС України Василь Кобко, ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант с. ц. з. Володимир Садковий, заступник голови ЧОДА Костянтин Омаргалієв, начальники ГУ та У ДСНС в областях, державні службовці, ветерани, випускники минулих років.
Серед гостей були й обранці громад, меценати – Микола Томенко, Араїк Мкртчян та Владислав Голуб – люди, чия допомога й підтримка нашого навчальному закладу – є предметом їх постійної турботи. Вони завжди звертають увагу на потреби інституту, покращують можливості для розвитку молоді, підвищують якість освіти, щоб життя в ЧІПБ було гідним та яскравим.
Їх діяльність – свідчення небайдужого ставлення до потреб освіти в Україні. Ми вдячні їм за допомогу та постійне уважне ставлення.
З найкращими побажаннями в день святкового ювілею в ЧІПБ прибули іноземні делегації:
– колеги з Головної школи пожежної служби, м. Варшава, Республіка Польща на чолі з деканом факультету інженерії пожежної безпеки Малґожатою Майдер-Лопаткою, доктором наук, професором Анджеєм Мізерським та викладачем Рафалем Матушкєвичем;
– колеги з факультету інженерії виробництва та технології матеріалів Ченстоховського політехнічного університету (Республіка Польща), на чолі з деканом, доктором наук, професором Марчіном Кнапінським, доктором наук, професором Генриком Диєю та доктором наук, професором Генриком Радомяком;
– наші колеги з Європейської асоціації навчальних закладів пожежної служби: представники Школи пожежної охорони Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки (м. Жиліна) – директор Єлєна Ваврова та співробітниця Школи Катаріна Баданьова;
– делегація з Грузії: заступник начальника Департаменту пожежно-рятувальних сил Служби управління надзвичайними ситуаціями Грузії Ніколоз Сірадзе; колеги з Союзу Ветеранів Чорнобильців Західної Грузії на чолі з президентом – Джамбулом Джикією, а також Інга Джикія, Альберт Харебава, Паата Гагуа.
З нагоди 45-річчя з дня заснування навчального закладу директор Департаменту персоналу ДСНС України Олександр Доценко за сміливі і рішучі дії під час ліквідації надзвичайних ситуацій, сумлінне і бездоганне виконання службових обов’язків, досягнення високих результатів у трудовій діяльності нагрудним знаком «Знак пошани» ДСНС України нагородив начальника факультету оперативно-рятувальних сил полковника с. ц. з. Ігоря Маладику, Почесними грамотами ДСНС України – завідувача кафедри пожежно-профілактичної роботи Оксану Кириченко та старшого інспектора з безпеки дорожнього руху підполковника с. ц. з. Романа Черниша, Грамотами ДСНС України – доцента кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних сил Юрія Дендаренка й фахівця відділу документального забезпечення та контролю Євгена Гаршина, Подякою ДСНС України – ст. викладача-методиста підполковника с. ц. з. Марину Вітько, а також вручив погони полковника с. ц. з. доценту кафедри управління у сфері цивільного захисту Кирилу Пасенчуку й доценту кафедри безпеки об’єктів будівництва та охорони праці Сергію Цвіркуну.
Знаменну подію в житті нашого навчального закладу не оминув увагою й ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант с. ц. з. Володимир Садковий, який наголосив на тому, що слава вишу – це його вихованці, науковий потенціал та матеріально-технічна база, і все це наразі є в ЧІПБ. Побажавши здоров’я і благополуччя колективу, Володимир Петрович також привітав в. о. начальника інституту Олександра Тищенка з присвоєнням йому звання Заслужений працівник освіти України.
За високий професіоналізм у роботі, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків Почесними грамотами та Подяками Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної та міської ради нагородили 17 осіб, а курсант 4-го курсу факультету пожежної безпеки Вадим Попсуй отримав відзнаку «Холодний Яр».
Медаль «За сумлінну працю» від міського Голови вручили завідувачу кафедри суспільних наук Тетяні Чубіній, а заступник начальника відділу соціально-гуманітарної роботи підполковник с. ц. з. Олексій Хандусь, доцент кафедри психології діяльності в особливих умовах Оксана Іващенко, викладач кафедри спеціальної та фізичної підготовки ст. лейтенант Арсен Іпієв і лікар-терапевт стаціонарного відділення медико-санітарної частини Анатолій Панченко отримали годинники.
Присутні мали змогу переглянути показові виступи кращих спортсменів інституту та виконання курсантами вправ при проходженні психологічної смуги перешкод.
Урочистості продовжилися у Центрі культури та дозвілля інституту, де в. о. начальника інституту Олександр Тищенко сказав: «Сьогодні я з оптимізмом дивлюся в наше спільне майбутнє і у своїх сподіваннях опираюсь на колектив нашого навчального закладу, курсантів, студентів та ветеранів. Щиро вдячний Вам за підтримку й довіру, за те, що поділяєте зі мною турботи про подальші реформи, розвиток та розбудову ЧІПБ і допомагаєте в досягненні цієї шляхетної мети».
Впродовж святкування лунали щирі слова привітань від представників іноземних делегацій, друзів ЧІПБ та колег.
Своїми вдалими виступами присутніх вражали вихованці, випускники минулих років та зірки української естради.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ