Тактико-спеціальні навчання «Ліквідування надзвичайної ситуації на промислових об’єктах»

Тактико-спеціальні навчання  «Ліквідування надзвичайної ситуації на промислових об’єктах»

5 жовтня в рамках проведення заходів з відзначення 45-ї річниці з дня створення навчального закладу на навчальному полігоні інституту (ПАТ «Азот» м. Черкаси) відбулися тактико-спеціальні навчання «Ліквідування надзвичайної ситуації на промислових об’єктах». Значну роботу під час підготовки та проведення навчань здійснили представники факультету оперативно-рятувальних сил.
Навчання відвідали представники іноземних делегацій із Польщі, Грузії, Словакії, які прибули на урочистості в ЧІПБ.
За тактичним задумом внаслідок порушення технологічного процесу відбувся вибух ректифікаційної колони, що призвело до її падіння. Вибуховою хвилею було пошкоджено розташовану поруч транспортну залізничну цистерну, внаслідок чого відбулася її розгерметизація та вилив нафтопродукту площею близько 100 м. кв. і його загорання. Вогонь розповсюдився на промислові цехи, які частково зруйнувалися.
Під час навчань курсанти ЧІПБ відпрацювали наступні етапи: осадження небезпечних хімічних речовин, гасіння залізничної цистерни з розливом нафтопродукту, гасіння пожеж в промислових будівлях, рятування потерпілих із верхніх поверхів за допомогою альпіністського спорядження, проведення пошуково-рятувальних робіт у завалах із залученням кінологічних розрахунків та гасіння підвальних приміщень промислових підприємств.
Загалом участь у тренуваннях взяли 80 представників інституту із залученням 10 одиниць техніки та пересувний пункт управління У ДСНС в Черкаській області. Розвідка пожежі проводилася за допомогою квадрокоптера «Phantom».
Уміння та навички вихованців ЧІПБ формуються лише завдяки вдалому поєднанню теоретичних знань із практикою, тому невід’ємною складовою навчально-виховного процесу є його практична спрямованість.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ