Участь у заходах з нагоди 227-ї річниці підписання Конституції Речі Посполитої

Участь у заходах з нагоди 227-ї річниці підписання  Конституції Речі Посполитої

17 травня на запрошення Надзвичайних і Повноважних Послів Республік Польщі та Литви в Україні завідувач кафедри суспільних наук, директор Центру українсько-польських освітніх інновацій ЧІПБ, професор Тетяна Чубіна взяла участь у офіційному прийомі та святкових заходах з нагоди 227-ї річниці підписання Конституції Речі Посполитої, що пройшли у Національному заповіднику «Софія Київська».
Конституція Речі Посполитої – перша у сучасному розумінні в Європі та друга у світі після США ухвалена парламентом, що регулювала діяльність державної влади, а також визначала права та обов’язки громадян.
Державні службовці, діячі науки, культури, освіти й релігії, присутні на офіційному прийомі мали можливість ознайомитися з текстами Спільної Заяви Президентів Республіки Польща й Литва з нагоди Дня Конституції. Прийняття даного документа є знаменним для обох народів, адже він врегулював правову систему Польсько-Литовської співдружності, а також з Декларацією Сейму Республіки Литва від 9 квітня 2018 року, прийнятої у присутності представників Сейму Польщі та Верховної Ради України.
Участь у подібних заходах сприяє зміцненню вже існуючих міжнародних зв’язків інституту, а також налагодженню ще більш тісного та ефективного співробітництва.


Відділення міжнародного співробітництва