Шануємо Героїв-ліквідаторів!

Шануємо Героїв-ліквідаторів!

Спливають роки, все далі відділяючи нас від тих страшних квітневих подій 1986 року. Час має властивість стирати в пам’яті дати і події, але ніколи не можна забувати про тих, хто 32 роки тому подарував нам сьогоднішнє життя. Аварія на ЧАЕС стала випробуванням на мужність, героїзм, самопожертву, патріотизм. Багато сміливців тієї ночі, не задумуючись, вступили у двобій з розлюченим монстром, ціною власного здоров’я і життя врятували не тільки Україну, але й світ від непередбачуваних наслідків аварії. Ніхто з них не вважає себе героєм, але те, що зробили ті люди, ім’я яким «ліквідатори», – це воістину великий героїзм.
Саме тому сьогодні 26 квітня ми згадуємо трагічну сторінку в історії України та всього людства, аварію на Чорнобильській АЕС.
У Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбулася низка заходів до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Співробітники, вихованці навчального закладу й почесні гості зібралися поблизу Монументу Героям Чорнобиля віддати належну шану тим, хто жертвував своїм життям та здоров’ям, рятуючи нині живих.
«Правда про Чорнобиль необхідна нам, потрібна нашим дітям, – звертаючись до співробітників і вихованців навчального закладу, зазначив ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, перший ректор ЧІПБ, а нині професор кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт генерал-майор вн. сл. Микола Шкарабура. – То ж вклонімося низько всім тим, хто з почуття обов’язку перед нинішнім і прийдешніми поколіннями, ціною власного життя врятував світ».
В. о. начальника інституту Олександр Тищенко у своєму виступі розповів про героїзм пожежних, будівельників, медиків, військових та наголосив: «Ми будемо завжди пам’ятати про подвиг Героїв, щоб у потрібну хвилину прийняти правильне рішення, насамперед, думаючи про тих, хто нас оточує».
Після мітингу представники ЧІПБ також взяли участь у міських заходах до 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ