У ЧlПБ розпочалися Чемпіонати ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщеннях

У ЧlПБ розпочалися  Чемпіонати ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщеннях

28 березня в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбулося урочисте відкриття Чемпіонатів ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщеннях. Загалом, цього року в Черкаси приїхало 27 команд із різних куточків України.
На території спортивного комплексу ЧІПБ символічний старт учасникам Чемпіонатів надали вихованці нашого навчального закладу: Сергій Куліш – заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, срібний призер Олімпійських ігор та доцент кафедри спеціальної та фізичної підготовки ЧІПБ, капітан с. ц. з. Дарія Шаріпова – майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби, учасниця Олімпійських ігор.
На фінальному забігу першого виду змагань – «Підіймання по штурмовій драбині», крім почесних гостей, був присутній Голова ДСНС України Микола Чечоткін.
Доброю традицією в ЧІПБ є вшанування пам’яті покладанням квітів до
Монументу Героям Чорнобиля, меморіальних дошок засновникам навчального закладу та випускникам-учасникам АТО, які віддали своє життя, захищаючи східні кордони країни.
Голова ДСНС України Микола Чечоткін, у Центрі культури ЧІПБ у вітальному слові на урочистому відкритті Чемпіонатів зазначив, що «сьогоднішні змагання демонструють бойовий дух, фізичний гарт і витримку рятувальників, від яких залежить злагодженість дій при виконанні професійних обов’язків і завдань в екстремальних ситуаціях».
Голова Служби вручив нагрудний знак «За відвагу в надзвичайній ситуації» начальнику відділення водолазних робіт групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС України в Черкаській області, підполковнику с. ц. з., майстру спорту України з ППС Андрію Власенку, який 20 березня 2018 р. брав участь у визволенні трьох рибалок, що на відстані близько 500 метрів від берега потрапили у льодовий полон.
До спортсменів і гостей звернувся також Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, який привітав учасників та побажав їм продемонструвати найкращий результат.
Голова ДСНС України Микола Чечоткін разом із почесними гостями вручив нагороди чемпіонам та призерам першого виду змагань: за здобуте 1-е місце Олександру Андрійчуку (Волинська обл.), 2-е – Анатолію Блажку (Дніпровська обл.) та 3-є – Євгену Бельченку (Одеська обл.).
Президент Федерації пожежно-прикладного спорту України, генерал-полковник вн. сл. Григорій Рева, зазначив, що ППС – частина базової підготовки рятувальників, що відображає моменти бойового життя працівників оперативно-рятувальних підрозділів ДСНС України, та підкреслив важливість участі у змаганнях дівчат.
Віце-президент Національного олімпійського комітету України Микола Томенко у своєму вітальному виступі наголосив на тому, що пожежно-прикладний спорт поєднує в собі і спортивні змагання, і професійну підготовку, розвиває найкращі людські якості: силу і сміливість, вправність та витривалість, цілеспрямованість і кмітливість, вміння миттєво реагувати на ситуації та працювати у команді.
Микола Томенко і Сергій Куліш передали в. о. начальнику інституту Олександру Тищенку національну олімпійську символіку в Народний музей ЧІПБ.
Також Микола Володимирович вручив м’яч за перемогу в XVI Універсіаді Черкаської області серед ВНЗ з волейболу жіночій команді ЧІПБ.
Надалі на сцену запросили Головного суддю змагань, Віце-президента Федерації пожежно-прикладного спорту України Олександра Тарасова, якому Олександр Тищенко та легенда українського футболу Вадим Євтушенко з нагоди 60-річного ювілею подарували футболку СК «Рятівник» та футбольний м’яч із підписами відомих футболістів ФК «Динамо» Київ.
Також футбольні м’ячі із підписами подарували бомбардиру «Рятівника» Владиславу Блонському та представнику УДСНС України в Черкаській області, підполковнику с. ц. з. Сергію Юрченку, а баскетбольні м’ячі – чоловічій та жіночій баскетбольним командам ЧІПБ.
Надалі відбулося представлення суддівської колегії та команд-учасниць Чемпіонатів, яких привітали талановиті представники художньої самодіяльності.
Бажаємо спортсменам зібратися духом, силами і досягти нових звершень, щоб у дружній атмосфері переміг найсильніший!


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ