Суб’єктам декларування!

Суб’єктам декларування!

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог Закону суб’єкт декларування повинен задекларувати усі об’єкти нерухомості незалежно від їх вартості, що належать йому на праві власності, знаходяться у нього на праві оренди чи іншого права користування станом на останній день звітного періоду ( 31 грудня звітного року для щорічної декларації). Якщо зареєстроване місце проживання особи знаходиться в помешканні, право власності яке їй не належить, при реєстрації власник повинен був дати згоду на реєстрацію та проживання цієї особи в зазначеному помешканні, а тому в декларації це помешкання необхідно зазначити у розділі 3 «Об’єкти нерухомості», тип права – користування у зв’язку з реєстрацією місця проживання.
Крім того, у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації необхідно зазначити інформацію про об’єкти нерухомості, де фактично проживає суб’єкт декларування, навіть якщо такі об’єкти нерухомого майна не належить на праві власності суб’єкту декларування. При цьому, якщо інформацію про зареєстроване місце проживання або місце фактичного проживання було зазначено у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації, відповідну інформацію необхідно дублювати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації.
Звертаємо увагу на необхідність заповнення інформації про всіх співвласників об’єктів нерухомого майна, якщо таке нерухоме майно перебуває у спільній власності.
Додаткова інформація на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://nazk.gov.ua/zakonodavstvo-0).

Сектор запобігання та виявлення корупції