Підведені підсумки конкурсу «Кращий курсант (студент) – науковець Академії пожежної безпеки»

Підведені підсумки конкурсу «Кращий курсант (студент) – науковець Академії пожежної безпеки»

Вже вдруге в Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) пройшов конкурс «Кращий курсант (студент) – науковець АПБ», мета якого – сприяти утвердженню пріоритету наукової творчої роботи курсантів та студентів (слухачів) як найважливішого фактора формування фахівця нового типу.

Конкурс був започаткований з метою пошуку обдарованої молоді з числа курсантів, студентів і слухачів, її творчого зростання, сприяння активній громадській позиції та ефективній соціалізації, мотивації щодо зацікавлення науково-дослідною та інноваційною діяльністю, вдосконалення механізму заохочення молоді за результатами науково-дослідної роботи.

Участь у конкурсі мають право брати за поданням факультетів АПБ курсанти, студенти та слухачі, які активно займаються науковою діяльністю, Варто зазначити, що вимоги до конкурсантів достатньо високі: особиста участь з апробацією власних наукових досліджень в наукових конференціях (міжвузівських, всеукраїнських, міжнародних), симпозіумах, круглих столах, диспутах тощо; участь у конкурсах наукових робіт, які проводяться ВНЗ МНС України або іншими вищими навчальними закладами держави чи зарубіжних країн, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Національною академією наук України; участь у роботі наукових гуртків, проблемних груп, наукових семінарів при факультетах (кафедрах); участь у науково-дослідних роботах; високі результати в популяризації наукових знань; наявність наукових публікацій; участь у міжнародному співробітництві, знання іноземних мов, отримання грантів, наукове стажування.

Перемога в конкурсі є не лише відзнакою здобутків курсанта чи студента у науковій діяльності за навчальний рік, переможці конкурсу мають пріоритетне право у висуненні на іменні премії та стипендії та на отримання рекомендацій на навчання в магістратурі.

На другий тур у 2011 році від факультетів академії були представлені 16 кандидатур курсантів та студентів. За рішенням конкурсної комісії перше місце виборов курсант 48 навчального взводу факультету пожежно-рятувальної діяльності Артур Борщов (науковий керівник – професор кафедри хімії та процесів горіння ФПРД, к.х.н., с.н.с. Георгій Єлагін), друге місце – студент 43 С групи факультету цивільного захисту та техногенної безпеки Андрій Шепеленко (науковий керівник – викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальної техніки ФЗЦ та ТБ Анатолій Каракоця), третє місце посіла курсант 36 навчального взводу ФПРД Олена Качан (науковий керівник – доцент кафедри гуманітарних та соціальних наук факультету управління, к.філос.н., доцент Дмитро Усов).

Під час святкових заходів, які відбулися в академії 20 травня з нагоди Дня науки (традиційно відзначається в Україні у третю суботу травня), перший проректор академії з навчальної та методичної роботи, кандидат історичних наук, доцент, член-кореспондент інженерної Академії України, член-кореспондент Академії будівництва України, полковник служби цивільного захисту Ігор Тищенко вручив переможцям конкурсу дипломи та (у якості подарунка) USB-накопичувачі інформації об’ємом 4 Gb.

На фото: диплом Артуру Борщову вручає перший проректор АПБ з навчальної та методичної роботи Ігор Тищенко

Інна Гуріненко,
відділ НР та МС
Фото Сергія Федоренка,
сектор ЗГ та ЗМІ АПБ