Всеукраїнський тиждень права

Всеукраїнський тиждень права

З 4 до 7 грудня в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбулися правоосвітні заходи (в рамках проведення Всеукраїнського тижня права), до участі в яких залучили представників різних юридичних установ та організацій, науково-педагогічних працівників, курсантів та студентів.
Під час заходів провели: лекторій для курсантів, заняття з загальної службової підготовки з особовим складом інституту на тему: «Правова свідомість та правова культура суспільства»; виховні години із закріпленими взводами (групами) на тему: «Права, свободи і обов’язки людини і громадянина в Україні»; виставку-презентацію «Конституція – основа державно-правового будівництва і соціального розвитку України».
Студенти нашого навчального закладу, які здобувають вищу освіту за спеціальністю «Право», відвідали з екскурсією Придніпровський районний суд м. Черкаси. Метою відвідин було не лише ознайомлення на практиці з особливостями діяльності, історією, архівом, але й підвищення правової свідомості та правової культури майбутніх фахівців у галузі юриспруденції.
Окрім того, була проведена олімпіада з навчальної дисципліни «Правознавство» серед курсантів та студентів ЧІПБ та за участю інших представників вищих навчальних закладів м. Черкас. За результатами роботи комісії було ухвалено рішення, згідно з яким: I місце поділили між собою курсант інституту Оксана Курінна та студент Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Андрій Гамалій; II місце – курсант ЧІПБ Дмитро Бєльць та студентка Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» Ірина Білоус; III місце – курсант Віталія Рожко та студентка ЧІПБ Ірина Швиденко.
Враховуючи важливе значення правової освіти у розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, представниками кафедри управління у сфері цивільного захисту започатковано проведення зустрічі за Круглим столом із залученням регіонального координатора по зв’язках із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Лесею Валяєвою, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів м. Черкас, практичних працівників правоохоронних органів: поліцейського омбудсмана – старшого інспектора з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Вікторії Гапоненко, суддів, прокурорів та адвокатів, студентів ЧІПБ та інших вищих навчальних закладів.
Учасників Круглого столу привітав в. о. начальника інституту Олександр Тищенко, який наголосив на тому, що сьогодні у цій залі зібралися ті, хто свідомо ставиться до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, вміє їх відстоювати та допомагати в цьому іншим.
Сподіваємося, що подібні заходи сприятимуть формуванню високопрофесійних фахівців у галузі юриспруденції, які здобувають вищу освіту за спеціальністю «Право» в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, і допоможуть розвинути високий рівень правової свідомості та правової культури студентської молоді. ЧІПБ активно співпрацює з різними установами та організаціями, щоб курсанти та студенти могли отримувати достатній досвід ще до початку своєї практичної діяльності.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ