До відома суб’єктів декларування

До відома суб’єктів декларування

Слід звернути увагу на те, що з 1 січня суб’єкти декларування, згідно із Законом України «Про запобігання корупції» повинні будуть заповнювати і подавати електронну декларацію.
Форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, складається з правил заповнення форми декларації та шістнадцяти розділів, у яких суб’єкт декларування зазначає інформацію про себе, членів своєї сім’ї та об’єкти декларування згідно із Законом України “Про запобігання корупції”.
Декларація заповнюється та подається особисто суб’єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення електронної форми.
Повідомляємо, що рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016 р. затверджені роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно фінансового контролю до якого можна звернутись в разі виникнення питань стосовно заповнення електронної декларації.
В черговий раз нагадуємо, що згідно норм статті 52 ЗУ «Про запобігання корупції» у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента або у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

СПЗ та ВК