В інституті відбулися заходи з нагоди відзначення Дня української писемності та мови

В інституті відбулися заходи з нагоди відзначення Дня української писемності та мови

9 листопада в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбулися заходи з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.
Співробітники, курсанти та студенти ЧІПБ взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цю акцію в нашій країні започатковано ще в 2000-му році. Відтоді щороку всі охочі можуть долучитися до написання диктанту, спеціально створеного на замовлення Українського радіо відповідно до норм сучасного правопису, та з’ясувати наскільки добре знають державну мову.
Завідувач кафедри іноземних мов, доцент Юлія Ненько, пояснила, що метою заходу є не перевірка грамотності особового складу, а засвідчення своєї приналежності до україномовного середовища та солідарності зі всіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською і зберегли її для нащадків.
Цього дня стартував І етап XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, участь у якому взяли кращі її знавці серед курсантів та студентів інституту.
Також у центрі культури та дозвілля ЧІПБ відбувся лекторій «Джерела походження української мови», який провела доцент кафедри суспільних наук Леся Горенко і розповіла про походження слов’янської мови, абетки та писемності.


Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ