Майстер-клас «Діагностика власних страхів»

Майстер-клас «Діагностика власних страхів»

22 квітня відбувся майстер-клас «Діагностика власних страхів», в рамках практичної програми Всеукраїнської науково-практичної конференції курсантів і студентів «Пожежна та техногенна безпека: наука і практика». Провела майстер-клас для учасників конференції спеціально запрошений черкаський практичний психолог Людмила Табачна.

Тема майстер-класу була спеціально підібрана, враховуючи інтерес цільової аудиторії ‑ курсантів та студентів, які здобувають освіту за спеціальністю «пожежна безпека», та готуються в майбутньому стати рятувальниками та керувати караулами. Оскільки в роботі оперативно-рятувальної служби рівень стресового навантаження вважається надвисоким, тому не зважати на психоемоційний стан підлеглого, означає ставити під сумнів результати роботи всієї команди та наражати їх на небезпеку. В роботі керівника будь-якого рівня обов`язково виникає питання контролю за емоційним станом підлеглих, зокрема його страхами. Практичне завдання майстер-класу полягало в тому, щоб навчити проводити аналіз страхів окремого підлеглого та самоаналіз власних страхів.

Запропоновані для ознайомлення учасникам майстер-класу проективні методики, дозволяють пришвидшити процес виявлення страхів, не вдаючись до довготривалих тестових досліджень. Такий аналіз може бути застосований під час неформальної бесіди з співробітником, що дає можливість не тільки отримати швидкий результат, а і обійти функцію психічного опору.

ВНДР